21 Ağustos 2019 Genel

Yepyeni bir fuarcılık hizmeti ile geleceğe güç katan değişim: SİAD Expo!

Forumdan fuara iş dünyasına sürdürülebilir katkı sağlayan ve 16-19 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde ‘1. Sinop İş Dünyası ve Girişimci Forumu’ adıyla düzenlenen organizasyonun katılımcı firmalara ve ziyaretçilere birçok katkısı oldu. 100 katılımcı firma, sektör forumu sonrası hem aralarında hem de birçok farklı temsilci ile iş birliği yaptı.

Forum’da düzenlenen paneller ile Sinop tarihi ve SİAD hakkında bilgiler paylaşıldı. SİAD bünyesindeki sektörlerin ekonomideki yerini anlatan konuşmalar yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşları ile siyasilerden önemli isimler de düzenlenen bu forumda yer aldı. Gerçekleşen forum sonucu firmalar arasındaki güçlü ve verimli iş birliği Sinop iş dünyasını bir adım daha ileriye taşıyacak olan TOBB ve KOSGEB’in desteklediği SİAD Expo 2019 Fuarı’nı gündeme getirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve KOSGEB’in desteklediği fuar 19- 22 Aralık 2019’da İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’nde düzenlenecektir.

SİAD Expo 2019, Sinop iş dünyasının buluşacağı enerjimizin ve güç birlikteliğimizin ortaya çıkacağı bir fuar olacaktır. Türkiye’nin her noktasından Sinoplu iş adamları İstanbul/Yeşilköy’de İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya geliyor. Bütün Sinoplu iş adamlarımızı, bu fuarda yerlerini alarak Sinop ekonomisine güç katmaya ve hep birlikte kazanmaya davet ediyoruz.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’nın fuar hakkındaki olumlu görüşlerini ve desteklerini belirttiği SİAD kitapçığında yer alan;

SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rafet ORHAN, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Engin ALTAY, Sinop Valisi Köksal ŞAKALAR, Sinop Belediye Başkanı Barış AYHAN, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin KAYA, Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI, Dikmen Belediye Başkanı Adnan ACAR, Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Erfelek Belediye Başkanı Mehmet UZUN, Gerze Belediye Başkanı Cevat ŞENSOY, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan PEKER, Türkeli Belediye Başkanı Veysel ŞAHİN, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim AKBAŞ, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan ÇAKIR, Sinop Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş KAYA, Kuzka Sinop İl Koordinatörü Berkol ALEVLİ, Asider Almanya Sinoplu İş Adamları Dernek Başkanı Ali ÇALIŞKAN, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz DEMİREL ve 25. Dönem Sinop Milletvekili Müsiad Sinop Şube Başkanı Cengiz TOKMAK, SİAD Expo’nun tüm firmalara ekonomik ve ticari anlamda çok önemli katkılar sağlayacağını belirtmektedirler.

 

Sinop İçin Buluşalım, Çalışalım ve Hep Birlikte Kazanalım!