26 Ağustos 2019 Genel

‘SİAD Expo, Sinop ve Sinop’lular için büyük bir fırsattır.’

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘’Ne olurdu Sinop’un yarı güzelliği Ankara da olsaydı’’ diye bahsettiği güzel ve mutlu şehrimizin sırtını yeşile, yüzünü sonsuz bir maviliğe bırakmış şirin ilçesi Ayancık’tan Merhaba.
Fuarlar; İşletmelerin ürünlerini veya verdikleri hizmetleri tanıtabilmesi adına güzel bir reklam alanıdır. Katılan ziyaretçiler için ise sektörlerde ki yenilikleri görmek, ürünleri karşılaştırabilmek adına iyi bir gözlem ve araştırma yeridir. SİAD EXPO’nun ayrıcalığı ise diğer fuarlardan biraz farklıdır.
Bu fuarın farklılığını şu şekilde sıralayabiliriz; Birincisi bu fuar Sinop ve Sinoplular için büyük bir fırsattır. Bu fuar Sinop’tan çıkmış iş insanlarının birbirini tanıması, birbirleri ile kaynaşması, birbirlerinden hizmet ve ürün alışverişlerinde bulunmasının önünü açacaktır. Bu fuar biz Sinoplular için ise Hizmet veya ürün alırken şehircilik yaparak Sinoplu firmadan alışveriş yapabilmemiz adına onları tanımamıza yol açacaktır. Kısacası SİAD EXPO Sinoplular için bir bayramlaşma gibidir. Birbirimizi tanımak, kaynaşmak , kucaklaşmak adına bundan daha güzel bir zemin bulamayız.
Bizim de Ayancıklı olarak Sinoplu iş insanlarımızdan beklentilerimiz; memleketlerine daha çok hizmet yapmaları, memleketlerinde iş alanları açarak istihdam sağlayıp gençlerimizi kucaklamaları. Bu konuda Ayancık Belediyesi olarak her türlü kolaylığı sağlayacağımızın sözünü veriyorum.
SİAD 2017 forum alanından SİAD 2019 fuar alanına taşıyanlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Ayancık Belediye Başkanı
Hayrettin KAYA