Örnek Nakkaş sanatın vekilleri Revak Tezyinat olarak yeni yüzü ile Cami Yapı Ekipmanları Fuarımızda yerini aldı!

Proaktif Fuarcılığın düzenlediği 11-14 NİSAN 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de düzenlenecek olan CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından onaylanması ve KOSGEB tarafından desteklenmesi ile de uluslararası arenada sektörün sesini duyurmaya devam ediyor.

Cami Yapı Ekipmanları Fuarına katılım sözleşmesini Proaktif Fuarcılık firması yönetim kurulu başkanı Hüseyin ŞAHİN ile imzalayan Revak Tezyinat | Sn. Sıddık KORKUTATA kendisi ile yaptığımız röportajda

“Hüseyin Beye ilk fuardan beri eşlik ediyoruz. Fuara, sadece ‘müşteri gelsin işi alalım,
iş yapalım’ amacıyla katılmıyoruz. Çalışmalarımızla kaliteyi daha çok buluşturmak, sektör temsilcileriyle daha fazla bir arada olmak ve tanışmak, kardeşliğin daha çok üst noktalara gelmesi adına da fuara katılıyoruz. “ demiştir. Sözlerinde tezyinatın önemini sıkça dile getiren Sıddık KORKUTATA “Yalnız senin gezdiğin bahçede açmaz çiçek / Bizim diyarımız da binbir baharı saklar! / Kolumuzdan tutarak sen istersen bizi çek / incinir düz caddede dağda gezen ayaklar / Sen kubbesinde ince bir mozayik arar da / Gezersin kırk asırlık bir mabedin içini / Bizi sarsar bir sülüs yazı görsek duvarda / Bize heyecan verir bir parça yeşil çini… “ Faruk Nafiz Çamlıbel mısralarını dile getirmiş, “Mısralarında önemini vurguladığı tezyinat işi gelenekten geleceğe kaptan kaba aktarılması gereken manevi kültürümüz ve değerlerimizdir… Türk islam sanatı bizlere miras olup geleceğe babadan oğula misali taşımak asli görevimizdir …Bizler bu sanatları öğrendiğimizde kendimizle mezara götürme lüksiyetine sahip değiliz… Elden ele gönülden gönüle aktarmak ve Manevi değerini korumak boynumuzun borcudur… Büyüklerimizden ricam uygulamalı alanlarda eğitim sanatkarlarımızdan fedakarlık ile kültürümüze sahip çıkmalarını Allahtan niyaz eder şükranlarımı sunarım… ” diyerek tezyinat sanatına verdiği önemi bir kez daha anlatmıştır.

1994 yılında başladıkları tezyinat işine ÖRNEK NAKKAŞ olarak başlamış, özveri ve gayret dolu sanata REVAK TEZYİNAT olarak devam etmektedir. REVAK TEZYİNAT firma isminin cami revaklarından alıntı olup logolarında bulunan V harfi Arapça yazısıyla bu sanatın vekilleri olduğuna işaret ediyor.

Türk islam sanatları gerek hat yazıları gerek tezyinat olarak (nakkaş, ebru, tezhip, minyatür. Vb.) sanatlarda önde olup üslup ve kalitede Türkiye’yi gururlandırmak için elinden geleni yapan sanatkarlardırlar. Yaptıkları işlerde geçmişten ilham alıp geleceğe aktarmak ve gelecekte de bu işlerle anılmak için gereken özveri ve gayreti göstermektedir. Bireysel ve dernekler adı altında güzel çalışmaları mevcut olup geleceğe ışık olmaya devam etmektedir…

Sizleri de sanatın vekilleri ile tanışmaya 11 – 14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşicek Cami Yapı Ekipmanları Fuarına davet ediyoruz.