Kündekari sanatının uzman ismi Yılçay Kündekari Cami Yapı Ekipmanları Fuarında yerini aldı!

Proaktif Fuarcılığın düzenlediği 11-14 NİSAN 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de düzenlenecek olan CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından onaylanması ve KOSGEB tarafından desteklenmesi ile de uluslararası arenada sektörün sesini duyurmaya devam ediyor.

Cami Yapı Ekipmanları Fuarına katılım sözleşmesini Proaktif Fuarcılık firması yönetim kurulu başkanı Hüseyin ŞAHİN ile imzalayan Yılçay Kündekari | Sn. Hasan YILÇAY

“Fuardan çok memnunuz. İşlerimizi tanıtmak amacıyla yer alıyoruz.” demiştir.

Firma Yılçay Kündekari adı ile Ahmet Yılçay tarafından 1988 yılında kurulmuştur. Mukarnaslı mihrap, minber, kürsü, kapı, müezzinlik, mahvel korkuluğu ahşaptan mamül tüm cami işleri
firma tarafından yapılmaktadır.

Kündekari; geometrik desenlerin delik ve zıvana ile çatma sisteminde örülen iskelete, tablalarının kiniş sistemi ile geçirilmesi suretiyle tutkalsız çivisiz olarak yapılan ahşap sanatıdır. Kündekari Osmanlıca lügatında tutma, kavrama, yakalama anlamına gelir. Şimdiye kadar yapılan tüm ürünlerde gerçek (delik zıvanalı) kündekari uygulanmıştır.

Sizide bu uzman kadro ve mükemmel işçilik ile tanışmaya 11 – 14 Nisan 2019 tarihinde Cami Yapı Ekipmanları Fuarına davet ediyoruz.