Dokundukları eserlerde güzel izler bırakan Tezyinat Sanat Hizmetleri bu fuarda yerlerini aldı!

Proaktif Fuarcılığın düzenlediği 11-14 NİSAN 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de düzenlenecek olan CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından onaylanması ve KOSGEB tarafından desteklenmesi ile de uluslararası arenada sektörün sesini duyurmaya devam ediyor.

Cami Yapı Ekipmanları Fuarına katılım sözleşmesini Proaktif Fuarcılık firması yönetim kurulu başkanı Hüseyin ŞAHİN ile imzalayan Tezyinat Sanat Hizmetleri | Sn. Adem TURAN

“Fuarın İstanbul’da olması oldukça iyi. Fuar tanıtımı ve reklam faaliyetleri oldukça güzel. Geçen yıl katılım ve talep oldukça güzeldi.” demiştir.

Proaktif Fuarcılık firması yönetim kurulu başkanı Hüseyin ŞAHİN ise sektörün ilgi ve alakasından memnuniyet duyduklarını belirterek sektöre teşekkür etti.

Tezyinat Sanat Hizmetleri Kalemişi tasarımında tarihi eserlere ve günümüz mimarisine, profesyonel ve yenilikçi kadrosu ile hizmet vermeye devam ederek, tarihten aldığı değerleri ilkeli bir yaklaşımla sentezleyip, dünü ve bugünü kaliteden ödün vermeden buluşturuyor. Kalemişini yetişmiş nakkaş ve kalemkârlardan oluşan kadrosuyla, tarihi eserlerden camilere, alışveriş merkezlerinden otellere kadar tüm özel ve kamusal alanlarda uyguluyor. Tezyinat Sanat Hizmetleri kalemişi, altın varak ve restorasyon çalışmalarında tarihi değerlere sanat ve kaliteye verdiği önemin yanı sıra profesyonel ve yenilikçi kadrosuyla çalışmalarını 2 ve 3 boyutlu dijital ortamda projelendirerek günden güne daha ileri gitmeyi hedeflemektedir.

Nakkaş Adem Turan 1978 İstanbul doğumludur. Aslen Kastamonu’ludur. 1992 yılında çırak olarak nakkaşlığa başlamıştır. 1994 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. 1994 ve 2000 yılları arasında Cel-i Sülüs Hat çeşidi üzerinde değerli Hat üstadlarından meşk yapmıştır. 1996 ve 1998 yılları arasında Kültür Bakanlığı Topkapı Nakkaşhanesi’nde Tezhip eğitimi almıştır. 2000 ve 2003 yılları arasında farklı nakkaşlar ile ortak çalışmalar yapmıştır. 2005 yılından itibaren kendine özgü proje ve tasarımlarını yurtiçi ve yurtdışında profesyonel ekibi ile başarı ile uygulamaktadır. 2008 yılında Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi Restorasyon kursunu başarı ile bitirmiştir. 2013 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı olarak kalem işi dalında ülkemizi temsil etmektedir.

11-14 Nisan 2019 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Profesyonel ve yenilikçi kadrosuyla, 2 ve 3 boyutlu dijital ortamda tasarlanmış çalışmaları ile ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.