Deneyimleri ve başarısı İle dikkat çeken Zeristan Dekorasyon fuarda tasarımlarını sergilemek için hazırlanıyor!

Deneyimleri ve başarısı ile dikkat çeken Zeristan dekorasyon fuarda tasarımlarını sergilemek için hazırlanıyor!

Proaktif Fuarcılığın düzenlediği 11-14 NİSAN 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi(İFM)’de düzenlenecek olan CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından onaylanması ve KOSGEB tarafından desteklenmesi ile de uluslararası arenada sektörün sesini duyurmaya devam ediyor.

Cami Yapı Ekipmanları Fuarı katılım sözleşmesini Proaktif Fuarcılık firması yönetim kurulu başkanı Hüseyin ŞAHİN ile imzalayan DESİNATÖR – NAKKAŞ MUSTAFA ATEŞ tüm sektör için yaralı bir fuar olduğunu belirtti. Proaktif Fuarcılık firması yönetim kurulu başkanı Hüseyin ŞAHİN ise sektörün ilgi ve alakasından memnuniyet duyduklarını belirterek sektöre teşekkür etti.

DESİNATÖR – NAKKAŞ MUSTAFA ATEŞ 1978 Bartın’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini da tamamladı. 2000-2002 tarihleri arasında Zonguldak Kara Elmas Üniversitesi Bartın MYO İç Mekan Süs Bitkileri Bölümünü bitirdi.2003 yılında Adapazarı’nda özel resim atölyesinde çalıştı.2004 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümünü kazandı.2008 yılında buradaki lisans eğitimini tamamladı.Çalışma hayatıyla öğrencilik yıllarında tanıştı.2006-2007 yılları arasında part-time olarak Art-İstanbul Sanat atölyesi ile değişik mekanlarda kalemişi ve mozaik işlerine çalıştı. Akabinde 2008 yılında Restorasyon Müdürlüğü’ne bağlı olarak Topkapı Sarayı Bağdad Köşkü çini onarımı ve desen tümleme restorasyonunda çalıştı.

Bu dönem içerisinde restorasyon müdürlüğü’ne bağlı olan Adana Tren Gar Binasında bulunan eski çini onarımında önemli başarılara imza attı.2008 yılı sonlarında Köprü Sanat Atölyesi ile çalışmaya başladı. Köprü Sanat ile bir çok güzel proje ve değişik ülkelerde çalışma fırsatı da yakalamış oldu.
2008 yılı sonları Beylerbeyi Eski Defterdar Evi restorasyon ve dekorasyon işinde çalıştı. 2009 yılında Dubai Rixos Ottoman Palace Otel’de kalemişi ekip sorumlusu olarak çalıştı.2010 yılında Güney Afrika Johanesburg’ta Nizamiye Külliyesi kalemişi desen ve renk sorumlusu olarak çalıştı.Buradan döndükten sonra kendi işini yapmaya başladı.
2011 yılında İstanbul Tuzla Kiptaş Konutları 2.Etap camii mihrabına çini görünümlü özgün bir çalışma yaptı.2012 yılında İstanbul Silivri Kiptaş Konutları 2. Etap Camii ka-
lemişleri ve altın varaklarını yaptı. Aynı yıl içerisinde yine İstanbul Mecidiyeköy Gülbağ Osman Sağnak Camii mihrabı ve cami giriş kapısının altın varaklarını yaptı.
2012 yılı sonlarında daha büyük projelere imza atabilme düşüncesi ile ZERİSTAN DEKORASYON SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ’yi kurdu.

2013 yılında, taksim park Otel tavan süsleme işleri devam ederken ayni yıl içinde Kiptaş Toplu Konut projesinde ki camilere nakış ve altın varak işleri yapmaya başladı. 2013 yılından beri 25’in üzerinde Kiptaş projelerinde edirnekâri, naht tavan, kalem işi ve altın varak dallarında tasarım ve uygulama yaparak cami iç süsleme işlerinde önemli bir yer edinmiştir. Hâli hazırda Kiptaş 5 .Levent bölgesi camilerinin altın varak ve nakış işlerine deneyimli ekip elemanları ile çalışmalara devam etmektedir.

Sizide 11-14 NİSAN 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi(İFM)’de düzenlenecek olan CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI’ın da bu başarı ve deneyim dolu ekip ile tanışmaya davet ediyoruz.